منوي اصلي

فناوری اطلاعات


دانشکده پرستاري و مامايي > معاونت پژوهشی > فناوری اطلاعات 
 
 
 
 
  فناوری اطلاعات                                                                                                                  IT
 
       
 
 
واحد فناوري اطلاعات دانشكده، با هدف ارائه خدمات و سرويس هاي رايانه اي به اعضاء محترم هيأت علمي، پرسنل بخش و دانشجويان و انجام كليه امور مرتبط با رايانه و همچنين ارتقاء دانش رايانه و فرهنگ سازي استفاده از رايانه در زمينه هاي مختلف راه اندازي شده است كه به حمدالله طي چند سال فعاليت، خدمات ارزنده اي در زمينه هاي فوق ارائه نموده است.

اين واحد كه در آغاز فعاليت با حدود30عدد كامپيوتر و امکانات کمی كار خود را شروع كرد، در حال حاضردارای یک عدد سرور، حدود 150 عدد كامپيوتر، حدود30 عدد چاپگر و حدود 8 عدد اسكنر مي باشد.

به طور خلاصه فعاليت هاي اين واحد به تفكيك نوع خدمات، به شرح زير مي باشد:

1- سايت

دانشكده پرستاري و مامايي داراي يك سايت مستقل مي باشد كه در قالب چندين گروه آموزشي به ارائه خدمات به دانشجويان و ساير استفاده كنندگان در سطح دانشگاه و خارج از دانشگاه مي پردازد. تعداد صفحات فعلي سايت دانشكده حدود 500 صفحه است كه هر روز در حال افزایش می باشد و تمام مراحل طراحي و بروزرساني اين صفحات در واحد فناوري اطلاعات انجام شده و مي شود. اين واحد تصميم دارد انشاءاله در آينده اي نزديك با همكاري گروه هاي آموزشي و ساير افراد مرتبط با سايت دانشكده، جهت بالا بردن كميت و كيفيت سايت، اقدامات مؤثري انجام دهد. در اين رابطه منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما مي باشيم.

2- شبكه

دانشكده پرستاري و مامايي از سال 1385 تحت پوشش شبكه سراسري دانشگاه علوم پزشكي قرار گرفته است كه در حال حاضر شبكه دانشكده دارای حدود 150 نود می باشد. نگهداري ، پشتيباني و رفع قطعي هاي احتمالي شبکه و همچنين افزايش Node جديد به آن به عهده واحد فناوري اطلاعات دانشكده مي باشد.

3- سخت افزار

رفع اشكالات جزئي سخت افزاري، تهيه شناسنامه سخت افزاري براي كليه كامپيوترهاي دانشكده، شناسايي كامپيوترهاي معيوب و همچنين قابل Up Grade و تهيه ليست قطعات مورد نياز و همچنين هماهنگي لازم جهت انجام سرويس هاي كلي سخت افزاري كامپيوترهاي دانشكده از فعالیتهای واحد IT دانشکده در حوزه سخت افزار می باشد.

4- نرم افزار

انجام سرويس هاي دوره اي نرم افزاري، شامل نصب و بروزرساني نرم افزارهاي كامپيوترهاي دانشكده و همچنين همكاري در زمينه پياده سازي سيستم هاي نرم افزاري ارائه شده از طرف دانشگاه.

5- آموزش

* برگزاري كلاس هاي درسي كامپيوتر جهت دانشجويان رشته هاي مختلف

*  برگزاري دوره هاي مختلف آموزشي كامپيوتر جهت اساتيد و پرسنل بخش دانشكده

* پاسخگويي به سؤالات فني اساتيد، پرسنل بخش و دانشجويان از طريق Email

6- خدمات

* مديريت اتاق كامپيوتر شامل نوبت دهي، برقراري نظم و انضباط، پاسخگويي به سؤالات و رفع اشكال دانشجويان.

* اطلاع رساني به دانشجويان جديد، در رابطه با نحوه بهره برداري از خدمات كامپيوتري.

* راهنمايي دانشجويان جهت Search مقالات در سايت هاي مختلف.

* تهيه پرينت و رايت CD جهت اساتيد،‌پرسنل بخش و دانشجويان.

* ايجاد Email و Account براي دانشجويان و كاربران جديد.

* رفع اشكالات نرم افزاري و سخت افزاري اساتيد و پرسنل بخش به صورت حضوري و غيرحضوري.

* نگهداري و سرويس دهي به كامپيوترها و ديتاپروژكتورهاي كليه كلاس هاي دانشكده.

* سرويس دهي به تالارهاي ابن سينا و جرجاني.

* همكاري با دفتر مجله دانشكده.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 
 
                              
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

دانشگاه علوم پزشکی مشهد | Mashhad University of Medical Sciences | جامعة مشهد للعلوم الطبية
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.